איך לנקות ריפודים

DIY – המדריך לניקוי ספות באופן עצמאי

לשעות הרבות שכולנו יושבים על הספה יש השלכות ברמת הלכלוך של הספה. כדי ליהנות מריהוט נקי אפשר לנקות את הספות לבד.

אנו עוסקים בתחום ניקוי הספות לאורך שנים רבות ועל פי הניסיון שלנו, אלו הן הדרכים לשמור על ניקיון הספות ולבצע בהן ניקוי ממוקד לטיפול בכתמים.

שמירה על ניקיון הספות 

כדאי ליצור כלל קבוע שבו מנקים את הספה אחת לכמה ימים או אחת לשבוע ואז לא מצטבר עליה לכלוך רב. אם נוצרים כתמים, חשוב לטפל בהם באופן מידי ולא להזניח זאת. קיים סיכוי משמעותי טוב יותר להוריד את הכתמים בסמוך למועד שבו הם נוצרו, כשמטפלים בכך לאחר פרק זמן, לא תמיד מצליחים להוריד אותם. 

אם יש בבית חיית מחמד כמו כלב או חתול, נותרים על הריהוט הרבה מאד שערות ולכן חושב לשאוב את הריפוד לעיתים תכופות.

דרכי הטיפול בספות

שואבי האבק בעלי התפוקה המשמעותית הקיימים היום כמעט בכל בית, מסוגלים לבצע את השאיבה של כל השערות של בעלי החיים, אבק, פירורים וכל פסולת אחרת שמצטברת על הספה. חשוב להקפיד להרים את כריות המושב ולנקות מתחת להן ואת כריות המשענת ולנקות מאחוריהן. בקפלים ובקווי הסיום של המושבים תמיד מצטבר לכלוך ולכן יש לעבור עליהם בקפידה כמה פעמים.

לאחר השאיבה אפשר לטפל בכל משטח הריפוד או בכתמים ספציפיים שקיימים עליו וביניהם ניקוי עם חומץ ועוד כמה טריקים:)

ניקוי ספות בד עם חומץ ועוד…

קיימות כמה דרכים לניקוי כתמים עיקשים על ריפודי הבד בספות ובכורסאות, ההמלצה היא לבצע בשלב ראשון ניסוי במקום נסתר כדי לוודא שהחומרים שנבחרו לא מזיקים לבד ולא מורידים לו את הצבע. אם הכול תקין אפשר להמשיך במשימה:

  • המסה של אבקת כביסה במים חמימים ושפשוף של כל השטח ובמיוחד בקטעים שיש בהם כתמים.
  • ערבוב של מים חמים עם נוזל לניקוי כלים וקרצוף כל מרחב הריפוד.
  • ניקוי ספות עם בד עם חומץ – ערבוב ליטר מים עם כוס מלאה של חומץ רגיל. מנקים את הריפוד בעזרת מטלית ספוגה בחומר זה לכל אורכה ולכל רוחבה של הספה. אם הריפודים מלוכלכים מאד, מבצעים את הפעולות הללו כמה פעמים. 
  • ערבוב של מים עם אבקת סודה לשתייה וניקוי כל המרחב. פעולה זו היא מצוינת בעיקר לטיפול בכתמים רטובים, כמו מיץ שנשפך על הספה. 

ניקוי של ספות עור 

כדי לנקות ספות עור מבצעים שאיבה מאסיבית של האבק והלכלוך מכל הריפוד. בספות עור יש כיווצים ודוגמאות ולכן יש לשאוב גם בתוכם כיוון שבגלל הבדלי הגובה, האבק והלכלוך מצטברים למטה. כמו כן חשוב לשאוב במסגרת, סביב כל הריפוד כיוון שלכלוך רב יורד כלפי מטה ומצטבר בדפנות ובין קיפולי העור.

לאחר מכן, מומלץ להשתמש במטלית הספוגה במים חמים ולנקות את כל השטח.

הצוות המקצועי שלנו ישמח לסייע לכם.

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

מחפשים פתרונות ניקוי מתקדמים? השאירו הפרטים וקבלו הצעה משתלמת במיוחד!

מאמרים נוספים
ניקוי ספה תוצאות
ניקיון הבית

ניקוי ספות עם תוצאות

במקרה של ניקוי ספות עור ושל ניקוי ספות בד תמיד עדיף לקחת שירות של איש מקצוע שכבר יודע את העבודה ויכול להשתמש בציוד מתאים. מעבר

מחיר ניקוי וילונות
ניקיון הבית

ניקוי וילונות מחיר

עד כמה שווילונות שימושיים מאוד לעיצוב הבית, במידה ולא יתוחזקו כראוי, הם עשויים להשפיע מאוד לרעה על מראה ואווירת הבית. אלמנט העיצוב הנעים העשוי בד

ניקוי ספות מקצועי
ניקיון הבית

ניקוי ספות בד באופן מקצועי

חברת חמישה כוכבים מעניקה ללקוחותיה שירות ניקוי ספות בד בצורה המקצועית ומיעילה ביותר. זאת תוך שמירה על איכותו של הבד מבלי לגרום לו לנזקים. חברתנו