איך לתחזק שטיח

הקשר בין איכות השטיח לתחזוקה עתידית

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

עיצוב הבית או המשרד באמצעות שטיח נאה אינו דבר חדש. כבר לפני שנים רבות נהגו אנשים לפאר את ביתם באמצעות שטיחים יפים, כאשר מי שיכול להרשות זאת לעצמו היה מעדיף את הדגמים האיכותיים והמרהיבים יותר.

שאלה מרכזית שהייתה נכונה פעם ונותרה נכונה לא פחות מכך גם היום – מהו הקשר בין איכות השטיח לבין הצורך בתחזוקה עתידית. יש לכך משמעות רבה בקבלת ההחלטה איזה סוג של שטיח כדאי לקנות.

בזכות הצפיפות

קריטריון חשוב, אולי אפילו החשוב ביותר, שעל פיו מודדים איכות שטיחים היא רמת הצפיפות של הסיבים. לא משנה אם מדובר בשטיח קלאסי או שמדובר בדגם בסגנון מודרני, ככל שהשטיח יהיו ארוג או מיוצר עם צפיפות סיבים רבה יותר כך הוא יהיה איכותי יותר. ההשפעה של צפיפות הסיבים על תחזוקה עתידית תהיה באופן הבא:

  1. עמידות – כאשר יש לשטיח יותר סיבים לכל יחידת שטח השטיח יהיה עמיד יותר ויתבלה הרבה יותר לאט. לכן, שטיח איכותי שכזה לא ייפגם במהרה באופן שיזדקק לתיקון.
  2. צבע – כאשר השטיח ארוג בצפיפות רבה יותר כך הצבע שלו יהיה בדרך כלל איכותי יותר וגם היכולת שלו להישאר כזה – גבוהה. הצבע פחות דוהה ונשאר עז לאורך זמן.
  3. שוליים איכותיים – שטיחים איכותיים שארוגים בהתאם יוכנו לרוב גם עם שוליים איכותיים. דבר זה מסייע למניעת פרימה של השטיח, של השוליים, של הקנטים.

חומר גלם, איכות וניקיון

מלבד המשמעות של איכות האריגה, איכות השטיח והעמידות, יש משמעות כמובן גם לחומר הגלם שמימנו ארוג השטיח. כיום ניתן למצוא סוגים שונים של חומרי גלם ובהם בין היתר: חומרים טבעיים כגון צמר, חומרים סינטטיים כגון סיבי ניילון, PVC, ויניל, לבד וסוגים של בד.

שטיחי צמר נחשבים לאיכותיים ביותר ונעימים מאוד למראה ולמגע. עם זאת, יש לשמור עליהם היטב שכן הם עשויים להינזק כאשר הם באים במגע עם נוזלים ולכלוך דביק ושמנוני שלא מנקים באופן מהיר. שטיחים שעשויים סיבי ניילון, לעומת זאת, פחות רגישים ללכלוך ולכתמים וקל יותר לנקות אותם באמצעים ביתיים פשוטים בלי לגרום להם נזק.

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
מחפשים פתרונות ניקוי מתקדמים? השאירו הפרטים וקבלו הצעה משתלמת במיוחד!