עיצוב ללא שם (1)

ניקוי ותיקון שטיחים

במקום להחליף חוסכים:

ניקוי ותיקון שטיחים

שטיח הוא ללא ספק אחד מפריטי העיצוב המרהיבים והחשובים בבית הישראלי. שטיח משדרג את המראה העיצובי של הבית שלנו, מכניס צבעוניות ואור לחללים השונים, מאפשר לנו לדרוך עליו במקום על הרצפה הקרה והוא משלים את המראה אותו קבענו. בין אם אתם מתחברים לסגנון העיצוב המודרני, הנורדי, הקלאסי או הכפרי – יש היום שטיחים לכל מטרה. יחד עם זאת, מכיון ואנו והקרובים לנו דורכים על השטיח כל הזמן, הוא נוטה לצבור לכלוך, כתמים אבק ועם השנים גם עשוי להיפרם או להיווצר חום. אז במקום לזרוק את השטיח, יש  דרך אחרת ניקוי ותיקון שטיחים.

מדוע לפנות לחברה מקצועית המתמחה ניקוי ותיקון שטיחים?

משום שמדובר בתהליך מורכב, מסובך, ייחודי הדורש ידע, ניסיון ומקצועיות. יש ממש מעט חברות או בעלי מקצוע שמבצעים תיקון של שטיחים, לעומת מאות בשוק שמבצעות ניקוי. לכן, אם אתם צריכים גם תיקון וגם ניקוי, חשוב לפנות לחברה ספציפית המתמחה בדיוק בזה. לתקן שטיח זה לא סתם לתפור חור, זו ממש אומנות. יש שטיחים שעוברים מדור לדור ולכן בעליהם לא רוצים בשום אופן לזרוק אותם, יש להם ערך סנטימנטלי. במצבים כאלה, שווה להזמין בעל מקצוע המעריך את שווי השטיח, יבדוק אותו, יראה אם בכלל שווה או ניתן לתקן אותו משום שתיקון אומנותי של שטיחים דורש לפעמים הזמנה של חלקים שחסרים ביצוע תהליך מיוחד מאוד שנקרא רסטורציה של מעברים של צבע, ביצוע אריגה מחודשת ועוד. אם החלטתם לתקן את השטיח, תצטרכו להעביר אותו ניקוי, ייבוש באמצעות ציוד מקצועי. גם התהליך הזה של ניקוי שטיחים אחרי תיקון, לא תמיד מתאים לכל שטיח. יש שטיחים שצריך להעביר אותם גם תהליך ייבוש מיוחד ויש כאלה שלא.

אחרי שהבנתם אם ניתן לתקן כעת אפשר לעבור לניקוי שטיחים אם אתם מחזיקים בבית בעלי חיים, ילדים קטנים או אוהבים מאוד לארח, יכול מאוד להיות שהגיע הזמן לנקות סוף סוף את השטיח או את השטיחים שלכם בבית. לאחר שמצאתם חברה מקצועית לתיקון וניקוי שטיחים או איש מקצוע, עליכם להסביר לו לגבי סוג השטיח שיש לכם.
ניקוי ותיקון שטיחים

רוב החברות המתמחות בניקוי שטיחים מבצעות את התהליך כולו בכל סוגי השטיחים לרבות:

שטיחים בעבודת יד, שטיחים בעבודה מכונה, שטיחי שאגי, שטיחים הנקראים פרסיים, שטיחים מקיר לקיר שטיחים מבדים טבעיים ועוד. אם אתם לא יודעים איזה סוג שטיח יש לכם, יגיע אליכם איש מקצוע מטעם החברה במטרה לזהות ואז תיקבע שיטת הניקוי המתאימה. יש מקרים בהם תהליך הניקוי יעשה אצלכם בבית, בעיקר שמדובר בשטיחים מקיר לקיר משום שאי אפשר להוציא אותם, אבל לרוב יקחו את השטיח או השטיחים למפעל ושם יבצעו את הניקיון. התהליך כולל שני שלבים עיקריים: שלב השאיבה בו עושים שימוש עם שואב מקצועי. השואב שואב את כל הלכלוך, את כל החול, את כל השיערות מהשטיח שלכם. בשלב הבא חייבים קודם כל להתאים את סוג הניקיון לסוג השטיח משום שכל שטיח מנקים באופן מעט שונה. יש שטיחים  שניתן לטבול אותם ממש במים עם חומרים מיוחדים ויש כאלה שלא.

ניקוי שטיחים אחת לכמה חדשות

גם אם אתם שואבים את השטיח שלכם באופן קבוע אחת לשבוע, יש לכלוך שמגיע עמוק מאוד לתוך השכבות של השטיח ואתם בכלל לא רואים את זה. לכן, אחת לשנה או שנתיים, שווה להשקיע ולהזמין חברה מקצועית המתמחה בתיקון שטיחים. למעשה, ניקיון ותיקון שטיחים מקצועי, לא רק מאפשר לנו להוציא לגמרי את כל הלכלוך, הוא גם עוזר להעלים את הכתמים בין אם זה כתמים של אוכל ובין אם של שתיה, כתמים של שתן של הכלב או של התינוק שבדיוק נגמל מחיתול. הניקיון מוציא ריחות רעים מהשטיח, חיידקים, בקטריות ובקיצור את כל מה שיש בשטיח ולא אמור להיות בו.

ניקיון שטיחים מקצועי רק עם חומרים ייחודיים

כבר אמרנו שאת תהליך הניקיון של השטיח צריך להתאים לסוג השטיח. זה בא לידי ביטוי גם בחומרים שאנו משתמשים כדי לנקות את השטיח. חשוב לעשות שימוש בחומרים ייעודיים ומתקדמים טכנולוגית לניקיון ותיקון שטיחים. אחרי הניקיון, השטיח שלכם ייראה כאילו הוא זה עתה יצא מהחנות וגם הריח שלו יהיה נעים וזה ישפיע על החלל כולו.

טיפים חשובים לניקיון שטיחים

  • אם יש כתם על השטיח ואתם לא יודעים מה סוג השטיח, אל תנסו לנקות בעצמכם הזמינו חברה מקצועית
  • לרוב ניתן לפזר מעט אבקת סודה לשתיה שסופחת את הכתם
  • אחת לכמה שבועות הפכו את השטיח ודרכו עליו שהוא הפוך
  • אל תדפקו על השטיח ובטח אל תשימו אותו בשמש

זה לא רק ניקיון שטיחים

בדרך כלל חברות המספקות שירות של תיקון וניקיון שטיחים גם מבצעות ניקיון מזרנים, ניקיון וילונות וניקיון ספות וכורסאות. לכן, אם תחליטו שאתם משקיעים בניקיון מסיבי, תוכלו להוזיל עלויות ולהנות מבית נקי, חדש ואסתטי.
אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
מחפשים פתרונות ניקוי מתקדמים? השאירו הפרטים וקבלו הצעה משתלמת במיוחד!